Logo
Wydrukuj tę stronę

Kradł ... katalizatory

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

26-latek z powiatu oświęcimskiego usłyszał zarzuty kradzieży. Podejrzany jest o kradzież katalizatora z samochodu zaparkowanego na osiedlowym parkingu oraz kradzieże artykułów spożywczych i przemysłowych w zamojskich sklepach.

- Pod koniec ubiegłego tygodnia mieszkaniec Zamościa zawiadomił dyżurnego Policji, że w nocy ktoś z jego samochodu marki Toyota wyciął i zabrał katalizator oraz rurę wydechową. Pojazd zaparkowany był na parkingu osiedlowym przy ul. Bohaterów Monte Cassino. Jak się okazało tej samej nocy, na tej samej ulicy usiłowano dokonać kradzieży katalizatora z samochodu marki Renault. Jednak w tym przypadku, właściciel wyjaśnił, że w samochodzie poluzowano układ wydechowy i przecięto rury wydechowe, a katalizator pozostał na miejscu. Właściciel toyoty wycenił straty na kwotę 800 zł., natomiast szkodę powstałą w renault wyceniono na 700 zł. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się kryminalni z zamojskiej komendy. W poniedziałek podejrzany o kradzież katalizatora był już w rękach policjantów. Okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego.

Kryminalni ustalili także, że ten sam 26-latek podejrzany jest o inne kradzieże na terenie Zamościa. Pod koniec grudnia ubiegłego roku w dwóch marketach spożywczych ze sklepowych półek zabrał alkohol, artykuły spożywcze i przemysłowe na łączną kwotę blisko 3 tys. zł.

Sprawca został zatrzymany, wczoraj usłyszał zarzuty kradzieży asortymentu z dwóch marketów spożywczych oraz kradzieży i usiłowania kradzieży katalizatorów.

Prokurator, na wniosek mundurowych, zdecydował ponadto o zastosowaniu wobec 26-latka policyjnego dozoru. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd. 26-latek był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu, a działając w warunkach recydywy może spodziewać się surowej kary.

Zgodnie z kodeksem karnym kradzież cudzego mienia zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 5.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl