Reklama

Drogowe podsumowanie 2019. 80 zdarzeń na rondzie

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Skrzyżowanie Al. Jana Pawła II /Hrubieszowska/ Prymasa S. Wyszyńskiego/ Legionów to miejsce, gdzie dochodzi do największej liczby zdarzeń drogowych. W ubiegłym roku zamojska Policja odnotowała tu 80 kolizji. W 2018 roku było ich 79.

Jak informuje Zarząd Dróg Grodzkich, w roku 2019 do 19 kolizji doszło na skrzyżowaniu ul. Prymasa S. Wyszyńskiego/Odrodzenia/ Hetmana J. Zamoyskiego (w 2018 r. -31). Na skrzyżowaniu ul. Dzieci Zamojszczyzny/ Sadowa/ doszło do 18 kolizji, w roku 2018 było ich 33.

Jeśli chodzi o zdarzenia drogowe z udziałem pieszych i rowerzystów, do których doszło na przejściu dla pieszych, to w 2019 roku Policja odnotowała ogółem 15 zdarzeń (3 wypadki i 12 kolizji). Poza przejściem dla pieszych doszło do 13 zdarzeń (3 wypadków i 10 kolizji).

-Zarząd Dróg Grodzkich wspólnie z Policją, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. W 2019 roku wspólnie z WORD wykonaliśmy oznakowanie aktywne przejść dla pieszych na ul. Hetmana Jana Zamoyskiego i Śląskiej z elementami świetlnymi w nawierzchni, zamontowaliśmy wyspy z azylem na dwóch przejściach na ulicy Lipskiej, wykonaliśmy oznakowanie poziome w postaci ostrzegawczych czerwonych linii wibracyjnych przed Rondem Prymasa S. Wyszyńskiego- mówi Marcin Nowak, dyrektor ZDG w Zamościu.

Poza skrzyżowaniami do największej liczby zdarzeń drogowych dochodzi na ul. Lwowskiej- w 2019 roku było tu 38 kolizji. Na ul. Prymasa S. Wyszyńskiego doszło do 37 kolizji, 28 na ul. Sadowej, 25 zdarzeń odnotowano na ul. Dzieci Zamojszczyzny (były to 22 kolizje i 3 wypadki, ranne zostały 3 osoby). W 2019 roku na ul. Przemysłowej doszło do 24 kolizji, a na Al. Jana Pawła II odnotowano 21 kolizji i 1 wypadek drogowy.

1 komentarz

  • St mh h
    St mh h piątek, 21 luty 2020 10:12 Link do komentarza

    to dal "miszczów" co chcą wszędzie budować ronda

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us