Reklama

Zamość: Szarpał staruszkę. Zareagowały przejeżdżające obok kobiety

Zamość: Szarpał staruszkę. Zareagowały przejeżdżające obok kobiety

44-letnia kierująca Oplem poruszając się ul. Lubelską zauważyła jak nietrzeźwy młody mężczyzna szarpie starszą kobietę. Nie zastanawiając się natychmiast zatrzymała samochód i wspólnie z pasażerkami ruszyły na pomoc poszkodowanej. Po chwili pojawili się policjanci patrolujący ulicę. Sprawca został zatrzymany, okazał się nim 27-latek, który szarpał 72-latkę bez powodu. Był pijany.

- W piątek w godzinach popołudniowych 72-letnia kobieta idąca ul. Lubelską została zaczepiona przez młodego mężczyznę, który chwilę wcześniej zaczepiał innych przechodniów. Szarpał ją za ubranie, kobieta przewróciła się na chodnik. Całą sytuację zauważyły przejeżdżające tamtędy kobiety, które widząc zajście nie pozostały obojętne. Kierująca oplem, 44-letnia mieszkanka powiatu mińskiego natychmiast zareagowała. Zatrzymała samochód i wspólnie z pasażerkami pobiegły pomóc starszej kobiecie. Chwilę później na miejscu pojawili się również policjanci, którzy patrolowali ulicę. Wezwana załoga karetki pogotowia przewiozła 72-latkę do szpitala, na szczęście po badaniach okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami kobieta nie doznała obrażeń. Uszkodzony został jedynie należący do pokrzywdzonej wózek na zakupy. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Agresywnym 27-latkiem z gm. Nielisz zajęli się policjanci. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej 72-latki. Może spodziewać się surowszej kary, ponieważ czyn, jakiego się dopuścił stanowi występek o charakterze chuligańskim. Ponadto prokurator postanowił zastosować wobec 27-latka policyjny dozór - dodaje.

Zgodnie z kodeksem karnym za występek o charakterze chuligańskim odpowie osoba, która działając publicznie i bez powodów, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego dopuściła się umyślnego zamachu m.in. na zdrowie, czy też nietykalność cielesną pokrzywdzonego.

2 komentarzy

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us