Reklama
Reklama

Mieszkanki Zamościa nie dały się oszukać

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Oszuści znowu próbowali wyłudzić pieniądze. Tym razem dzwonili do mieszkanek Zamościa podając się za funkcjonariuszy CBŚP. Wymyślali historie o rzekomej kradzieży danych z dowodu osobistego, które miały posłużyć do celów przestępczych. Zamościanki wykazały się rozwagą i nie dały się oszukać, a o podejrzanych telefonach natychmiast informowały policjantów.

- Wczoraj ok. godziny 13:30 do trzech mieszkanek Zamościa na telefony stacjonarne dzwonił mężczyzna, który podając się za funkcjonariusza CBŚP informował, że grupa przestępcza jest w posiadaniu ich danych osobowych i mogą je wykorzystać w celu popełnienia przestępstwa. Osobą, która przekazała te dane miał być pracownik banku. Jedna z zamościanek usłyszała również, że hakerzy „namierzyli” jej konto bankowe i w związku z tym zgromadzone tam oszczędności są zagrożone. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Jednak mieszkanki Zamościa nie dały się oszukać. Słysząc historie wymyślane przez oszustów od razu zaczęły podejrzewać, że może chodzić o próbę wyłudzenia pieniędzy. Stanowczo reagowały kończąc rozmowę i świadome zagrożenia powiadomiły Policję. - dodaje.

Policja przypomina, że czujność i ograniczone zaufanie może uchronić przed utratą oszczędności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us