Reklama

Pijany kierowca Hondy. Jazdę zakończył w rowie

foto: Policja foto: Policja

36-latek miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. W Sitańcu stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Podróżował z nim nieletni chłopiec.

Do zdarzenia doszło we wtorek w godzinach popołudniowych.

- Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że pojazdem kierował 36-letni mieszkaniec gm. Zamość, który na łuku drogi nagle stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu uderzając przodem auta w przepust - wjazd na posesję. Razem z kierującym podróżował nieletni chłopiec. Prawdopodobnie przyczyną utraty panowania nad pojazdem była nadmierna prędkość niedostosowana do panujących na drodze warunków oraz stan, w jakim znajdował się kierujący hondą. Policyjne badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - W wyniku zdarzenia kierujący oraz chłopiec nie odnieśli obrażeń. Nieletni po przebadaniu przez załogę karetki pogotowia pozostał pod opieką krewnej, natomiast 36-latek trafił do komendy. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny hondy oraz uprawnienia 36-latka do kierowania pojazdami. O zdarzeniu został również powiadomiony sędzia sądu rodzinnego.

36-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata prawa jazdy. Nie uniknie również odpowiedzialności za narażenie nieletniego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Zgodnie z kodeksem karnym tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us