Reklama

Potrącenie na ul. Legionów

foto: Policja foto: Policja

57-letni pieszy został przewieziony do szpitala, po tym jak przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych został potrącony przez kierującego Renaultem.

Do wypadku doszło wczoraj ok. godziny 10:30, na ul. Legionów w okolicy skrzyżowania z ul. Kilińskiego.

- Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 36-letni mieszkaniec Zamościa kierując pojazdem marki Renault potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych mężczyznę. Kierujący jechał w kierunku Lublina, natomiast pieszy przeszedł już przez jedną cześć jezdni, wysepkę oraz pas jezdni do skrętu w lewo, gdzie stały pojazdy oczekując na możliwość zjazdu w ul. Kilińskiego i został potrącony na prawym pasie do jazdy na wprost. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Pieszy, 57-letni mieszkaniec Zamościa został przewieziony do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że zarówno pieszy, jak i kierujący autem byli trzeźwi.

Szczegółowy przebieg wypadku wyjaśniają policjanci i do wszystkich użytkowników ruchu drogowego apelują o ostrożność na drodze, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Zadbajmy o własne bezpieczeństwo, zbliżając się do przejścia stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.

5 komentarzy

 • mm
  mm wtorek, 04 luty 2020 16:47 Link do komentarza

  w okolicy Legionów / Kilinskiego sa bardzo niebezpieczne przejścia dla pieszych, często Piesi wychodzą wprost zza oczekujących samochodów

 • Kierowca
  Kierowca wtorek, 04 luty 2020 18:40 Link do komentarza

  A wiesz ze omijajac te samochody musisz zachowac szczegolna ostroznosc, zwolnic i zobaczyc czy nikt nie jest na przejsciu? Przejscia są normalne tylko kierowcy maja to w du.. ze maja ograniczona wodocznosc...

 • doKierowca
  doKierowca wtorek, 04 luty 2020 18:52 Link do komentarza

  Tak bo przeciętny kierowca to taki drań który poluje na niewinnych pieszych.
  A Ty ile razy hamowałeś z piskiem opon bo ci jakich idiota w biegu wypadł na przejście?

 • M.
  M. wtorek, 04 luty 2020 19:40 Link do komentarza

  Ostrożność obowiązuje obie strony! I pieszych i kierowców, o co apeluję. Proszę się nawzajem nie wyzywać!

 • Kierowca
  Kierowca wtorek, 04 luty 2020 21:08 Link do komentarza

  No wyobraz sobie ze z piskiem opon nie hamowalem ani razu. Ale na tym przejsciu jak i innych majac bardzo ograniczana widocznosc po prostu zwalniam i obserwuje bo moze ktos wyjsc zza samochodow. Ale Ty jestes panem i wladca szos wiec pewnie godnosc ci nie pozwoli zeby zwolnic.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us