Reklama
Reklama

Mokre: Ponad pół tysiąca sztuk podrobionej odzieży

foto: Policja foto: Policja

Na giełdzie w m. Mokre policjanci oraz funkcjonariusze Urzędu Celno Skarbowego zabezpieczyli łącznie 550 sztuk podrobionej odzieży. Oferowali je do sprzedaży obywatele Bułgarii w wieku 31 i 54-lat. Odpowiedzą oni za wprowadzanie do obrotu odzieży z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi.

- Wczoraj policjanci z Zamościa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na terenie giełdy w m. Mokre wspólnie z funkcjonariuszami zamojskiej delegatury Lubelskiego Urzędu Celno Skarbowego przeprowadzili działania wymierzone w nieuczciwych sprzedawców oferujących do sprzedaży towar z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.  W czasie działań mundurowi na stoisku handlowym, na którym 31-letni obywatel Bułgarii oferował do sprzedaży „markowe” ubrania zabezpieczyli ponad 400 sztuk bluz sportowych, koszulek i legginsów, na których umieszczone były podrobione znaki towarowe wiodących marek odzieżowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli również ponad 145 sztuk spodni dresowych z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi, które na innym stoisku handlowym oferowała do sprzedaży 54-letnia obywatelka Bułgarii. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Właściciele nielegalnego asortymentu zostali zatrzymani i wraz z zabezpieczonym towarem przewiezieni do komendy. Wkrótce usłyszą zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie mieli prawa używać. Prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us