Reklama

Zamość: Stawki za śmieci drastycznie w górę?

foto: Czy radni przyjmą kolejną podwyżkę? Przekonamy się już dzisiaj., materiał poglądowy foto: Czy radni przyjmą kolejną podwyżkę? Przekonamy się już dzisiaj., materiał poglądowy

Zamojski magistrat szykuje gigantyczne podwyżki za wywóz śmieci. Mieszkańcy mogą płacić aż 30 zł od osoby. Bardzo ważna dla mieszkańców Zamościa uchwała stanie na dzisiejszej sesji Rady Miasta. Przypomnijmy, że z początkiem stycznia Zamościanie już płacą więcej. W październiku radni przyjęli podwyżki za odbiór odpadów segregowanych do 16 zł na osobę i 32 zł za odpady niesegregowane.

Uchwała dotycząca podwyżek cen za odbiór śmieci będzie najważniejszym tematem dzisiejszej sesji rady miasta. Projekt zakłada zmianę systemu naliczania opłat, które mają być naliczane w zależności od zużycia wody. W projekcie uchwały zaproponowano stawkę 10zł za metr sześcienny zużytej wody. W sytuacji, kiedy nie ma możliwości ustalenia dokładnego zużycia wody, ma być przyjęte średnie zużycie na osobę 3 metry sześcienne. Więc miesięcznie wychodzi 30 zł od osoby.

Magistrat wyjaśnia, że zmiana sposobu naliczania opłat to konieczność. Dotyczy to sumy liczby mieszkańców wynikających z deklaracji śmieciowych. Na koniec grudnia liczba mieszkańców wyniosła 49700, dla porównania w 2018 wyniosła 50120. Co ciekawe z ewidencji mieszkańców na koniec 2019 roku wynika, że w Zamościu mieszka 61300 osób.

Dodajmy, że od początku stycznia obowiązują podwyżki, które przyjęto w październiku ubiegłego roku. Stawki wzrosły do 16 złotych za odbiór śmieci posegregowanych od jednego mieszkańca (do tej pory było to 10,50 zł) i 32 złote od osoby za śmieci nieposortowane.

Czy radni przyjmą kolejną podwyżkę? Przekonamy się już dzisiaj. Sesja rozpocznie się o godz. 13.

7 komentarzy

 • Skandal
  Skandal poniedziałek, 27 styczeń 2020 10:00 Link do komentarza

  120 złotych miesięcznie z każdej czteroosobowej rodziny. 1500 rocznie.

 • emi
  emi poniedziałek, 27 styczeń 2020 11:50 Link do komentarza

  Tak, to jest skandal! Fakt, faktem, że system rozliczania - deklarowania trzeba zmienić, tak, żeby było w miarę sprawiedliwie. Ale te propozycje stawek są zabójcze!

 • gfrr
  gfrr poniedziałek, 27 styczeń 2020 13:08 Link do komentarza

  A jak ktoś nie ma śmieci a pije dużo wody lub ma duży ogródek do podlewania to co, to ma płacić za smieci widmo? Czy ktoś może doszedł do wniosku że jak się ktoś dużo myje to więcej śmieci?

 • Gzadfg
  Gzadfg poniedziałek, 27 styczeń 2020 13:35 Link do komentarza

  Magistrat a nie przypadkiem sitaniecki,pisowski przydupas ?

 • Obrzydliwe
  Obrzydliwe poniedziałek, 27 styczeń 2020 14:51 Link do komentarza

  nie. To spirala Godzisza i Małysza, akurat tak się składa, że zatrudnieni w PGK. "Fachowcy"

 • ada
  ada wtorek, 28 styczeń 2020 13:15 Link do komentarza

  wiecej smieci sprowadzajcie do kraju napewno bedzie taniej

 • realista
  realista środa, 29 styczeń 2020 10:51 Link do komentarza

  Pan Małysz ostatnio na Facebooku raczył zaprzeczać czemuś takiemu jak globalne ocieplenie. Taki to "fachowiec" i "ekspert"! Bez komentarza!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us