Reklama

Reklama

Posprzątają lasy Zamojszczyny

Plakat, źródło: materiał nadesłany Plakat, źródło: materiał nadesłany

"Czyste Lasy Zamojszczyzny" - to hasło kolejnej akcji organizowanej przez Stowarzyszenie "Zamość4x4". Miłośnicy samochodów terenowych będą sprzątać śmieci pozostawione w lasach, na ścieżkach i szlakach turystycznych przez niechlujnych mieszkańców regionu lub turystów.

Akcja odbędzie się już w najbliższą sobotę, 1 kwietnia.

- Przedsięwzięcie to ma na celu zorganizowane uprzątnięcie lasów, szlaków turystycznych ze śmieci wyrzucanych przez turystów oraz mieszkańców pobliskich miejscowości. Organizując tę akcję, zaangażowaliśmy również w dużej mierze środowisko leśne, gdzie będziemy mogli liczyć na pomoc ze strony 4-ech nadleśnictw: Tomaszów, Zwierzyniec, Krasnystaw oraz Strzelce. W tę świetną inicjatywę włączyła się również Gmina Zamość, która przekaże nam worki jak również odbierze od nas zgromadzone śmieci. Chcemy, aby przed sezonem turystycznym oczyścić główne szlaki i ścieżki turystyczne oraz uzmysłowić społeczeństwu, że zaśmiecanie naszej przyrody to czynność naganna i wymagająca potępienia - informuje Jarosław Kuchta, jeden z organizatorów.

Organizatorzy informują, że pomóc w sprzątaniu może każdy. - Jest to impreza otwarta i wziąć w niej udział mogą mieszkańcy Zamojszczyzny, którzy wcale nie muszą być posiadaczami aut 4x4. Do akcji zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby przyczynić się do tego, żebyśmy mieszkali w najczystszym regionie Polski - zachęca Kuchta.

Szczegoły dotyczące wydarzenia można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/843348852470176/.

Poniżej publikujemy wstępny harmonogram akcji:
9.00 - zbiórka na piaskowni w Mokrem i podział na 2/3 załogowe grupy
9.30 ? wyjazd na szlaki turystyczne lub do miejsc gdzie leśniczowie poszczególnych leśnictw wskażą miejsca, trasy gdzie zalega duża ilość śmieci
14.30 ? powrót na piaskownię w Mokrem
14.45 - 17.00 ? wspólne biesiadowanie przy grillu

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us