Reklama

"Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" - akcja zamojskiej policji

foto: Policja foto: Policja

W ramach wczorajszych działań, zamojscy policjanci ujawnili ponad 80 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych (głównie nieprawidłowe manewry) oraz prawie 50 naruszeń prawa, których dopuścili się piesi (głównie przechodzenie w miejscach niedozwolonych).

Wczoraj zamojscy policjanci kolejny raz prowadzili działania w ramach ogólnopolskiej akcji "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Policjanci nadzorowali miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez jezdnię o dużym natężeniu ruchu lub przejścia na których doszło do potrąceń pieszych.

- Mundurowi zwracali szczególną uwagę na pieszych oraz rowerzystów, jak również kierujących pojazdami, którzy swoim niewłaściwym zachowaniem powodowali zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego: m.in. sprawdzali czy piesi korzystają z wyznaczonych przejść oraz czy stosują się do sygnalizacji świetlnej, używają elementów odblaskowych, a także czy kierujący pojazdami przestrzegają przepisów w rejonie przejść dla pieszych. Wykroczenia popełniane przez pieszych oraz przez kierujących wobec pieszych są bardzo często przyczyną zdarzeń drogowych najtragiczniejszych w skutkach. Głównymi przyczynami zdarzeń z winy pieszych są nieostrożne wejście na jezdnię przed jadącym pojazdem, chodzenie nieprawidłową stroną drogi, a także przechodzenie w miejscach niedozwolonych. Natomiast główną przyczyną zdarzeń z winy kierującego pozostaje nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych. - informuje zamojska policja.

Jak czytamy w komunikacie, na terenie powiatu zamojskiego od początku roku odnotowano spadek zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego w porównaniu do ubiegłego roku. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us