Logo
Wydrukuj tę stronę

Piesza potrącona na ul.Wyszyńskiego w Zamościu

foto: Policja foto: Policja

To chyba najczęstszy scenariusz potrąceń na przejściach dla pieszych. Jedna auto zatrzymało się, aby przepuścić idącą po przejściu kobietę, drugie wjechało na pasy. Do takiego zdarzenia doszło w czwartek na ul. Wyszyńskiego w Zamościu.

- Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący suzuki 86-letni mieszkaniec Zamościa jechał prawym pasem ruchu, przed przejściem dla pieszych ominął znajdującego się na lewym pasie kierującego, który zatrzymał się, aby przepuścić znajdującą się na przejściu pieszą i wjechał na pasy doprowadzając do potrącenia kobiety. 51-latka została przewieziona do szpitala na badania, po ich wykonaniu okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami nie doznała poważniejszych obrażeń. Policyjne badania trzeźwości wykazało, że kierujący suzuki oraz piesza byli trzeźwi. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego 86-letniemu kierującemu zastały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności kolizji i apelują o zachowanie ostrożności na drodze.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl