Reklama

Powiat zakończył drogowy megaprojekt

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej Pniówek-Suchowola-Maciejówka. Jak informuje zamojskie starostwo, to największa dotychczas inwestycja na drogach powiatu zamojskiego.

Zadanie jest częścią wspólnego projektu powiatów województwa lubelskiego pn. „Wygodniej, szybciej, bezpieczniej” poprawa spójności komunikacyjnej województwa lubelskiego poprzez budowę i przebudowę dróg powiatowych usprawniających dostępność komunikacyjną do regionalnych i subregionalnych  centrów rozwoju.

W ramach projektu oprócz nowej nawierzchni na długości 19,2 km wykonano m. in.: przebudowę skrzyżowań z innymi drogami powiatowymi, gminnymi i dojazdowymi, przebudowę mostu na rzece Łabuńka w miejscowości Pniówek, budowę i przebudowę chodników o łącznej długości 8,7 km, budowę oświetlenia ulicznego -94 latarni oraz budowę ronda w okolicy Białowoli.

Koszty inwestycji to blisko 21 mln złotych, w tym dofinansowanie z UE 8,8 mln zł. Powiat zamojski wyłożył ponad 6,0 mln. zł, gmina Zamość ponad 2,7 mln. zł, gmina Adamów ponad 2,2 mln zł i gmina Krasnobród ponad 1,1 mln zł.

Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Robot Drogowych Sp. z oo. w Zamościu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us