Reklama

Wicherek odsłoni tablicę w zamojskiej "Alei Sław". Uroczystość już dzisiaj Wyróżniony

Dyrygent odsłoni dzisiaj swoją tablicę na ul. Grodzkiej w Zamościu, fot. Szymon Łyciuk (archiwum) Dyrygent odsłoni dzisiaj swoją tablicę na ul. Grodzkiej w Zamościu, fot. Szymon Łyciuk (archiwum)

Dzisiaj (9 czerwca) uroczystość odsłonięcia w "Alei Sław" tablicy pamiątkowej Tadeusza Wicherka - dyrygenta i dyrektora artystycznego Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Portal ezamosc.pl patronuje wydarzeniu medialnie.

?Aleja Sław? to sposób na uhonorowanie artystów, ludzi nauki i kultury za ich wkład w promocję Zamościa w kraju i za granicami. Tegorocznym bohaterem jubileuszowej - X edycji tego przedsięwzięcia będzie Tadeusz Wicherek.

Dyrygent odsłoni swoją tablicę na ul. Grodzkiej w Zamościu o godzinie 16.00. Będzie też koncert Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego, którym dyryguje Maciej Koczur. W programie utwory m.in.: Duke'a Ellingtona, Glenna Millera, Edwarda Elgara i V Symfonia Ludwiga van Beethovena. Będą także muzyczne i artystyczne niespodzianki.

?Aleję Sław? tworzy aktualnie jedenaście tablic pamiątkowych o wymiarach 40x40cm. Na Grodzkiej swoje tablice mają: Jan Machulski, Jan Ptaszyn Wróblewski, prof. Krzysztof Zanussi, prof. Janusz Stanny, Stefan Szmidt, prof. Jerzy Kowalczyk, prof. Marian Konieczny, Paweł Dudziński, Beata Ścibakówna i prof. Jan Englert.

Zaproszenie na tegoroczną uroczystość przyjęły osoby uhonorowane w latach poprzednich: Krzysztof Zanussi (uhonorowany w 2010), Maria Sarnik-Konieczna i prof. Marian Konieczny (2014), Alicja Jachiewicz i Stefan Szmidt (2012) oraz Bożena i Paweł Dudzińscy (2015).

Na wydarzenie zaprasza Portal Zamość onLine, Urząd Miasta Zamość i Lokalna Organizacja Turystyczna "Zamość i Roztocze". Przedsięwzięcie odbywa się pod patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz prezydenta Zamościa. Darczyńcą jubileuszowej - X edycji Alei Sław w Zamościu jest PGE Obrót S.A.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us