Reklama
Reklama

Zamość: Odpowiedzą za włamania do samochodów

foto: Policja foto: Policja

Za kradzieże z włamaniem do samochodów odpowiedzą dwaj 27-letni mieszkańcy Zamościa. Ich łupem padł znaleziony w pojazdach sprzęt i akcesoria elektroniczne. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Obaj usłyszeli już zarzuty w tej sprawie.

- Kryminalni z zamojskiej komendy zatrzymali dwóch 27-latków z Zamościa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że jednej nocy na początku listopada br. włamali się do pięciu stojących na parkingach osiedlowych samochodów, a w czterech kolejnych autach próbowali pokonać zabezpieczenie, jednak im się to nie udało. Z pojazdów skradli radioodtwarzacze, samochodowe ładowarki do telefonów oraz okulary. Ponadto jeden z zatrzymanych mężczyzn podejrzewany jest o przywłaszczenie mienia w postaci dowodu osobistego, prawa jazdy i karty bankomatowej. Do tego zdarzenia doszło pod koniec października. Policjanci ustalili także, że obaj mężczyźni dwukrotnie korzystali ze skradzionej karty pokonując jej elektroniczne zabezpieczenie i dokonując za jej pomocą płatności. Pokrzywdzeni oszacowali łączną wartość strat na kwotę ok. tysiąca złotych. Policjanci odzyskali cześć skradzionego mienia. Przedmioty te wkrótce wrócą do właścicieli - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

27-latkom przedstawiono już zarzuty dokonania i usiłowania kradzieży z włamaniem. Jeden z nich usłyszał również zarzuty przywłaszczenia dokumentów oraz bezprawnego posługiwania się skradzioną kartą bankomatową. W czasie przesłuchania podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego przestępstwo włamania zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. Natomiast za przywłaszczenie dokumentów i bezprawne posługiwanie się nimi można trafić do więzienia na 2 lata.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us