Logo
Wydrukuj tę stronę

Stare Miasto rozbłyśnie 6 grudnia

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Wraz z początkiem grudnia na Rynku Wielkim pojawią się świąteczne iluminacje. Jak informuje magistrat, tegoroczna odsłona miejskich iluminacji to połączenie nowoczesnego wzornictwa i tradycyjnych, znanych i lubianych ozdób świątecznych.

W pełnej krasie będzie je można oglądać od 6 grudnia, premierowy pokaz zaplanowano na godz. 18:00. Iluminacje pozostaną na Rynku Wielkim do końca lutego 2020r.

- Tworzenie dla tak pięknej, historycznej przestrzeni to niezwykle inspirujące wyzwanie – mówi Karol Bas z firmy Multidekor, która zaprojektowała i wykonała iluminację.

Na płycie Rynku Wielkiego zostanie ustawiony świetlny labirynt, który zajmie powierzchnię aż 800m2.

I tu dobra wiadomość: do labiryntu będzie można wejść, a spacerowicze odnajdą w zakamarkach zaczarowanego ogrodu świąteczne niespodzianki: świetlne rzeźby w kształcie błyszczących gwiazd, czerwonych bombek, gwiazdkowych prezentów przewiązanych złotą wstęgą czy zdobionych bombkami dekoracyjnych stożków, z których każdy zabłyśnie 1,5 tysiąca punktów świetlnych LED.

- Dekoracje na Starym Mieście co roku cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców miasta i turystów, którzy specjalnie przyjeżdżają do Zamościa, by obejrzeć iluminacje. Ozdoby wprowadzają nas w świąteczny klimat, ale mają one nie tylko wymiar estetyczny, dekoracyjny. Dzięki głosom internautów zwyciężaliśmy w plebiscycie „Świeć się” na najpiękniej rozświetlone miasto, a nagrody przekazywaliśmy osobom potrzebującym- podkreśla prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Wśród świątecznych dekoracji miasta pojawi się, cieszący się niesłabnącą popularnością, „I love Zamość”, który jak w latach poprzednich będzie doskonałym miejscem do wspólnego zdjęcia.

Nie zabraknie świątecznej choinki. Udekorowane drzewko i zimowe projekcje na elewacji ratusza to stałe elementy świątecznego wystroju Rynku. Bożonarodzeniowa szopka świąteczna pojawi się na Rynku Wielkim 10 grudnia.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl