Reklama
Reklama

Nagroda dla PUP Zamość

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu zdobył tytuł „Lidera Aktywizacji Osób Młodych" 2019 w konkursie organizowanym przez Fundację Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM na najlepsze praktyki instytucji rynku pracy.

Już po raz trzeci kapituła konkursu doceniła działania Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu na rzecz osób młodych:

1. utworzenie Klubu Rozwoju Zawodowego ul. Orlicz-Dreszera 36, którego zadaniem jest udzielanie wsparcia wszystkim osobom potrzebującym ukierunkowania w rozwoju zawodowym. W ramach działalności Klubu oferowane są m.in. indywidualne i grupowe porady zawodowe, badanie kompetencji zawodowych, konsultacje doradcze dla bezrobotnych, uczniów i ich rodziców, studentów, rolników, warsztaty dla młodzieży szkolnej z zakresu wiedzy o rynku pracy i przedsiębiorczości, pomoc w przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej i w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych.

2. pozyskiwanie środków na aktywizację osób młodych tj. do 30 roku życia, w ramach których do 31 października br. na szkolenia skierowano 403 młode osoby, a na staże 452 osoby, 109 młodych osób otrzymało dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

3. zorganizowanie 27.04.2019 r. w sobotę "Dnia Otwartego dla przedsiębiorczości i rozwoju zawodowego", który był dedykowany przede wszystkim absolwentom szkół i uczniom. Tego dnia w Urzędzie odbyły się warsztaty dla osób planujących własny biznes oraz warsztaty " Jak trafnie wybrać zawód". Wszystkie osoby mogły zbadać swoje predyspozycje i zainteresowania zawodowe.

Uroczyste wręczenie statuetek i dyplomów odbyło się 16 października br. w Warszawie w Business Centre Club podczas konferencji „ Przyjazny rynek pracy – niestandardowa oferta dla juniora i seniora".

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us