Reklama

To największy mural w Zamościu

foto: STFORKY foto: STFORKY

Obraz ma 250 m2. Powstał na budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu. To największy mural w naszym mieście. Wykonała go zamojska grupa "Stforky".

Oficjalne "odsłonięcie" największego muralu w Zamościu zaplanowano na 8 listopada, na godzinę 11:30.

"Obraz ma 250 m2 i namalowaliśmy go dla wszystkich dzieci tych małych i tych dużych też ;) na elewacji sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu przy ul. Orzeszkowej. Do stforzenia muralu zainspirował nas hymn szkoły, który dobrze pamiętamy i lubimy, ponieważ sami jesteśmy absolwentami "trójki" ;) Jest to także nasz ukłon w stronę historii szkoły i prezent dla naszej podstawówki w rocznicę Jej 100 lecia." - napisali autorzy obrazu.

Projekt powstał dzięki wsparciu pracownikom szkoły oraz Miasta Zamość.

9 komentarzy

  • jan
    jan sobota, 02 listopad 2019 11:17 Link do komentarza

    Super! Bardzo ładny. Muszę to zobaczyć.Też jestem absolwentem "trójki".

  • absolwent Paweł
    absolwent Paweł sobota, 02 listopad 2019 14:48 Link do komentarza

    byłem kilka dni temu, tez uwieczniłem na zdjęciu na pamiątkę ten mural :)

    hymn:

    "Na skrawku wesołej planety
    Drzemie wulkan wielkiej radości
    Tu razem biegniemy do mety
    Po zwycięstwo naszej przyszłości

    ref. Prostopadłościan szkoły nr 3
    Raz, dwa, trzy, raz, dwa, trzy
    Na baczność tuja, jarzębina, klon
    i trawka, zieloność naszych dni

    Tu dom nasz i niebo i ziemia
    I horyzont w przyjaznym pierścieniu
    Ojczyzna w kolorach dojrzewa
    I pięknieje w naszym spojrzeniu

    ref. Tu Orzeszkowej Szkoła numer 3;
    Raz dwa trzy ...
    Na baczność chłopcy i dziewczęta
    Niech Żyje zieloność naszych dni"

  • brawo
    brawo sobota, 02 listopad 2019 21:58 Link do komentarza

    nie widzę jarzębiny i klonu ale poza tym jest swietny :)

  • Loża
    Loża niedziela, 03 listopad 2019 07:45 Link do komentarza

    Ładny, tylko dlaczego zawsze to musi być okraszone jego kryptoreklamą i z pchanym wszędzie napisem stforky.

  • Ola
    Ola niedziela, 03 listopad 2019 07:47 Link do komentarza

    Znowu reklama. Pan malujący nie umie wyjść za swój schemat.

  • Henryk
    Henryk niedziela, 03 listopad 2019 07:53 Link do komentarza

    Kto zatwierdza takie projekty??? Z Reklamą, takie coś przejdzie tylko przez znajomości w ratuszu. Mity z Elizą Orzeszkową byłby znacznie lepszy. Ten dołączy to straszenia miasta jak okrąglak, szpital i Leśmian na lsd.

  • koneser
    koneser niedziela, 03 listopad 2019 10:37 Link do komentarza

    Lubię murale, ale u nas wszystkie są na jedno kopyto. Bo, ale miasto daje kasę, to nie trzeba się starać. ten kosztował, 20 tys.?

  • edek z kredek
    edek z kredek niedziela, 03 listopad 2019 22:21 Link do komentarza

    a czemu się mają nie podpisac? przynajmniej lepsze grafitti niż jakiś pseudograficiarz redha,, którego bohomazy widnieją wszędzie i psuja sciany

  • ^_^