Reklama
Reklama

Zamojscy strażacy drudzy w województwie

Zamojscy strażacy zajęli drugie miejsce podczas mistrzostw województwa w sportcie pożarniczym, fot. Szymon Łyciuk (zdjęcie poglądowe) Zamojscy strażacy zajęli drugie miejsce podczas mistrzostw województwa w sportcie pożarniczym, fot. Szymon Łyciuk (zdjęcie poglądowe)

Drugie miejsce wywalczyli zamojscy strażacy podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Sporcie Pożarniczym. W zawodach wzięły udział reprezentacje 20 komend powiatowych (miejskich) PSP woj. lubelskiego oraz Zakładowa Straż Pożarna Zakładów Azotowych w Puławach.

Mistrzostwa odbywały się w Puławach i Parczewie w następujących konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód ? bieg na 100 metrów z przeszkodami, wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni, sztafeta pożarnicza 4 x 100 m z przeszkodami, pożarnicze ćwiczenie bojowe.

- Pożarniczy tor przeszkód jest to dystans 100 m, na którym zawodnik bez pomocy podpór winien przeskoczyć ścianę o wysokości 2m, przebiec po równoważni z odcinkami węży pożarniczych, a po ich połączeniu ze sobą z rozdzielaczem i prądownicą, przebiega linię mety. Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej polega na jak najszybszym wejściu na III piętro wspinalni. Jest to bardzo trudna konkurencja która wydatnie pokazuje sprawność zawodników. W konkurencji tej dużo też zależy od szczęścia. Sztafeta pożarnicza to bieg z przeszkodami, którymi są domek (po którym należy przebiec), pokonanie 2m ściany, bieg po równoważni z łączeniem węży, na koniec gaszenie palącej się cieczy w wannie. Pożarnicze ćwiczenie bojowe polega na sprawieniu linii wężowych (ssawnych, tłocznych) i napełnieniu zbiorników wodą - wyjaśnia Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków. 

Zamojska drużyna ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu ale w klasyfikacji indywidualnej województwa mł. asp. Paweł Ligaj (strażak zamojskiej komendy) wygrał konkurencje: bieg na 100 m, wspinanie z użyciem drabiny hakowej oraz dwubój pożarniczy (obie konkurencje). W nagrodę za drugie miejsce zamojscy strażacy otrzymali czek, na zakup sprzętu pożarniczego w wysokości 10 tys. zł.

Reprezentację KM PSP w Zamościu stanowią: st. kpt. Przemysław Ilczuk, st. asp. Radosław Obuchowicz, mł. asp. Paweł Ligaj, asp. Bartłomiej Omański, mł. asp. Błażej Omański, mł. asp. Kamil Pszenniak, mł. ogn. Artur Sowa, sekc. Rafa Żulewski, sekc. Paweł Wachowicz, st. sekc. Sebastian Kondrakiewicz. Kierownikiem drużyny jest bryg. Tomasz Burcon. Trenerem reprezentacji bryg. Andrzej Knap.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us