Reklama
Reklama

Nowy rok akademicki i nowy "Skafander"

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Inauguracja nowego roku akademickiego w Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu to główny temat najnowszego wydania Gazety Akademickiej "Skafander". W numerze znajdziecie też sporo informacji o młodzieżowych inicjatywach w Zamościu i regionie.

Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica, w skrócie UPZ tak teraz nazywa się uczelnia znana dotąd jako PWSZ w Zamościu. Zmiana jest wynikiem rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Poza tą zmianą w ofercie Uczelni pojawił się nowy kierunek - informatyka. Dobre wiadomości ogłosił podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego rektor Uczelni, dr hab. Andrzej Samborski. Ponadto UPZ pozyskała na własność nowe nieruchomości. Jakie o tym przeczytacie w nowym "Skafandrze". Znajdziecie w nim również opinie świeżo upieczonych studentów z różnych kierunków na temat UPZ.

O możliwości zdobywania nowych kwalifikacji dla personelu medycznego mówi w wywiadzie dla "Skafandra" dr Beata Biernacka, kierownik Ośrodka Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych UPZ.

W nowym wydaniu gazety znajdziecie też obszerną relację z jubileuszu 100-lecia zamojskiego "Mechanika" oraz z obchodów Dnia Patrona w II LO im. C.K. Norwida w Krasnymstawie. Przeczytacie również o akcji "Nie jesteś sam na drodze" zainicjowanej przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu. Na łamach "Skafandra" poznacie też władze nowej Młodzieżowej Rady Miejskiej Hrubieszowa.

Oprócz środowiska akademickiego "Skafander" promuje młode talenty. W tym wydaniu przedstawiamy relację z wernisażu fotografii 18-letniej Gabrieli Marczuk, uczennicy ZSZiO w Biłgoraju.

Gazetę Akademicką ”Skafander” możecie znaleźć w szkołach średnich, urzędach oraz instytucjach kultury. Poniżej publikujemy link do e-wydania „Skafandra”:

Link do e-wydania „Skafandra”: https://drive.google.com/

 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us