Reklama
Reklama

Tymczasowy areszt za znęcanie się nad rodziną

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Sąd Rejonowy w Zamościu zdecydował, że najbliższe trzy miesiące 68-latek z gm. Zamość spędzi w tymczasowym areszcie. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się nad swoją rodziną. W piątek żona 68-latka po kolejnej awanturze postanowiła przerwać milczenie i o tym, czego doświadczyła opowiedziała policjantom, którzy zatrzymali agresora.

- W piątek dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony telefonicznie o awanturze domowej. Funkcjonariusze pod wskazanym adresem zastali 68-letniego mężczyznę oraz jego rodzinę. Jak ustalili policjanci, 68-latek od kilku lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad najbliższymi. Mundurowi zatrzymali awanturnika i przewieźli do komendy, gdzie został zatrzymany w policyjnym areszcie. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad rodziną. Mężczyzna znajdując się pod wpływem alkoholu, jak również będąc trzeźwym wszczynał awantury, w czasie których wyzywał najbliższych, groził pozbawieniem ich życia, popychał, szarpał i bił. Niszczył również przedmioty domowego użytku oraz groził, że podpali mieszkanie. 68-latek usłyszał również zarzut kierowania do żony gróźb zabójstwa w celu zmuszenia jej do nie powiadamiania organów ścigania o znęcaniu się nad rodziną. Mężczyzna był już wcześniej prawomocnie skazany za znęcanie się nad osoba najbliższą. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.  - Na wniosek zamojskiej policji poparty przez miejscową prokuraturę Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował wobec 68-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym. Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us