Reklama
Reklama

Edukują mieszkańców

foto:Urząd Miasta Zamość foto:Urząd Miasta Zamość

Zamojska Straż Miejska wraz z pracownikami wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, rozdają mieszkańcom osiedli domków jednorodzinnych ulotki dotyczące szkodliwości spalania odpadów w domowych kotłowniach.

W rozmowach z właścicielami nieruchomości przypominają, że w piecach nie wolno spalać śmieci, plastików, pozostałości z przydomowych ogrodów czy innego rodzaju odpadów. Niebawem na terenie miasta rozpoczną się kontrole, które będą sprawdzać czy mieszkańcy przestrzegają tego nakazu. Osoby „przyłapane” na spalaniu odpadów będą karane mandatem lub grzywną nawet do wysokości 5 tysięcy złotych. W razie wątpliwości, strażnicy miejscy będą pobierać próbki popiołu z pieca i wysyłać do badań laboratoryjnych. Dodajmy, że znaczna część kontroli przeprowadzanych przez Straż to reakcja na informacje przekazywane przez sąsiadów lub telefony od przechodniów, którzy niejednokrotnie zauważają ciemny dym wydostający się z komina.

Miasto Zamość od wielu lat prowadzi akcje edukacyjne skierowane zarówno do osób dorosłych, jak i do dzieci. To m.in. organizowanie edukacyjnych spektakli teatralnych, konkursy o tematyce ekologicznej, kolportaż ulotek, spotkania z mieszkańcami.

Miasto udziela również dotacji do wymiany starych systemów grzewczych. W ciągu ostatnich lat programem objęto 202 gospodarstwa domowe na łączną kwotę 1.170 000. W roku 2018 i 2019 zrealizowano wszystkie wnioski zainteresowanych, uwzględniając środki finansowe w budżecie Miasta. Do tego mieszkańcy mogą korzystać z programu rządowego „Czyste Powietrze” realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

1 komentarz

  • palacz
    palacz piątek, 18 październik 2019 09:07 Link do komentarza

    Taka ulotka jest dobra na rozpałkę:-)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us