Reklama
Reklama

I love green

foto: reżyser Krzysztof Kamiński foto: reżyser Krzysztof Kamiński

ILoveGreen - pod takim hasłem odbył się dziś happening w Zamościu. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" z okazji obchodów Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

Wydarzenie ma na celu m.in. burzenie stereotypów dotyczących mózgowego porażenia dziecięcego, uwrażliwienie na rzeczywiste problemy osób z MPO oraz zamanifestowanie solidarności z osobami żyjącymi z uszkodzeniem mózgu w Polsce i na całym świecie.

Na świecie żyje ponad 17 milionów osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, natomiast liczba osób ściśle związana z chorymi na MPO sięga nawet 350 milionów. W Polsce spośród wszystkich dzieci z niepełnosprawnością ruchową, ponad połowę, bo około 20 — 25 tysięcy stanowią dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us