Reklama
Reklama

Potrzebna pomoc! Odbudowa zespołu kartingowego po pożarze ciężarówki serwisowej

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

W nocy z 22 na 23 września 2019, podczas powrotu z ostatnich zawodów Pucharowych w tym sezonie z Austriackiego Speedworld, doszczętnie spłonęła ciężarówka serwisowa. Zespół 46Team - którego założyciel jest związany z Zamościem - stracił wszystko. Zawodnicy apelują do ludzi dobrej woli o pomoc finansową.

46Team to zespół wyścigowy, który od lat wychowuje i trenuje czołowych kierowców kartingowych w Polsce. Jego założycielem i duszą jest Mariusz Bielecki. W tym roku wywalczyli trzy bilety uprawniające do startu w Rotax Grand Final, który jest Mistrzostwami Świata serii wyścigowej Rotax MAX Challenge.

- Ten samochód był naszym mobilnym domem, warsztatem, miejscem pracy i transportem sprzętu całego zespołu. Utraciliśmy nie tylko gokarty naszych zawodników, części zapasowe, sprzęt serwisowy, ale także część naszej historii – mówią zawodnicy zespołu 46Team.

Jak podaje Leszek Sobuś z Fundacji Bastion – zespół jest własnością męża członkini Zamojskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej Jana Sobiepana Zamoyskiego, a syn Państwa Bieleckich od kilku sezonów plasuje się wśród najlepszych młodych kierowców kartingowych na świecie w Rio w Brazylii. Poza tym, ma wiele osiągnięć w wyścigach w Polsce i w Europie.

-Ta katastrofa wyeliminuje go ze ścigania, o ile nie uda im się odbudować zaplecza technicznego. W pożarze spłonęły wszystkie samochody zespołu, zestaw opon oraz części zamiennych. Oni ze wszech miar zasługują na pomoc – podkreśla Leszek Sobuś.

Dramat…
- W nocy z 22 na 23 września 2019 podczas powrotu z ostatnich zawodów w tym sezonie, ciężarówka serwisowa zespołu 46Team doszczętnie spłonęła. Straciliśmy wszystko. Jesteśmy w dramatycznej sytuacji, za 4 tygodnie trzech naszych kierowców ma wystartować w światowym finale, mieliśmy w planach treningi i przygotowania do tej imprezy, a także przyszłego sezonu. W pożarze straciliśmy praktycznie wszystko, dlatego zwracamy się do Wszystkich o pomoc, każda kwota jaką możecie nas wesprzeć przybliży nas do odbudowy zespołu i pozwoli na szkolenie kolejnych reprezentantów Polski, którzy należą do ścisłej czołówki europejskiej i światowej – mówią zawodnicy zespołu.

Apel o pomoc
Pomóżcie nam odbudować zespół i znowu stanąć na kołach w walce o jak najlepsze reprezentowanie Polski na krajowych i zagranicznych torach kartingowych – proszą zawodnicy 46Team.

Zrzutka prowadzona jest pod adresem: https://zrzutka.pl/hkudsv

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us