Nowa sygnalizacja na przejazdach kolejowo-drogowych PKP LHS

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Spółka PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa podpisała umowę na zaprojektowanie, uzyskanie pozwoleń administracyjnych oraz zabudowę urządzeń sygnalizacji przejazdowej. Inwestycja obejmie 13 przejazdów w woj. lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim i małopolskim. Dzięki nowym systemom wzrośnie bezpieczeństwo ruchu kolejowego i drogowego.

W ubiegłym tygodniu ogłosiliśmy rozpoczęcie kampanii edukacyjnej skierowanej do wszystkich kierowców korzystających z przejazdów kolejowo-drogowych na linii szerokotorowej. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ droga hamowania pociągu wynosi nawet 1000 metrów, dlatego maszynista, w przypadku naruszenia przepisów  przez kierowcę nie ma żadnej możliwości manewru. – mówi Zbigniew Tracichleb, prezes zarządu PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa.

Dotychczasowe przejazdy kategorii D zostały wytypowane do modernizacji na podstawie analizy bezpieczeństwa i natężenia ruchu drogowego. Inwestycja będzie się wiązała z podwyższeniem kategorii przejazdów do kategorii B (2 przejazdy) i kategorii C (11 przejazdów).

Pięć przejazdów w miejscowościach: Werbkowice, Miączyn, Jarosławiec, Chyża i Żurawnica zostanie podłączonych do Lokalnego Centrum Sterowania w Zamościu Bortatyczach. Sygnalizacja przejazdowa w Nowosielcu na drodze krajowej nr 19 oraz w miejscowościach Załęże Korabina, Bojanów, Nowa Dęba, Padew Narodowa, Chmielnik, Staszów i Grzybów będzie docelowo sterowanych z planowanego LCS Wola Baranowska, a przejazd w Wolbromiu z planowanego LCS Sędziszów (woj. świętokrzyskie).

PKP LHS w latach 2017-2019 zmodernizowała łącznie 22 przejazdy, natomiast do roku 2022 zaplanowano przebudowę kolejnych 30 przejazdów. Sygnalizacją będzie sterował komputerowy system RASP 4.4 Ft zaprojektowany w Zakładach Automatyki Kombud.  System jest automatycznie uruchamiany i wyłączany w oparciu o działanie liczników osi. Do tej pory Kombud uruchomił już ponad 1300 sygnalizacji przejazdowych w całej Polsce. 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us