Logo
Wydrukuj tę stronę

Zamość: Zgłoś się na darmowe badanie jelita grubego

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku wykrywania raka jelita grubego. Placówka realizuje badania kolonoskopowe zlecone przez Ministerstwo Zdrowia.

Badanie i leki służące do jego przeprowadzeni są bezpłatne. Nie jest potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego.

Na badania mogą zgłosić się osoby w następujących przedziałach wiekowych: wszystkie osoby w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego 40-65 lat bez objawów, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego I stopnia z rakiem jelita grubego (rodzice, rodzeństwo, dzieci) 25-65 lat pochodzące z rodziny z HNPCC lub FAP, w tym przypadku konieczne jest skierowanie z Poradni Genetycznej.

Szczegółowych informacji dotyczących badania udziela sekretariat Zakładu Endoskopii (parter) pod nr tel. (84) 677 37 51, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl