Logo
Wydrukuj tę stronę

Wydłubali jeżowi oczy zapałkami. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu sprawców

foto: Stowarzyszenie Leśne Pogotowie - Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt foto: Stowarzyszenie Leśne Pogotowie - Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt

Policjanci z Zamościa poszukują sprawców, którzy wydłubali jeżowi oczy zapałkami. O sprawie pisaliśmy kilka dni temu. Na nieużytkach w okolicach Zamościa, głupa młodych ludzi wydłubała jeżowi oczy zapałkami. Policja ponownie apeluje o kontakt do osób, które mogą pomóc ustalić sprawców.

Przypomnijmy, zwierzę trafiło do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Przywiózł go mężczyzna, który wyjaśnił pracownikom, że będąc z psem na spacerze zauważył młodych chłopców, którzy na jego widok uciekli. W miejscu, gdzie wcześniej byli młodzieńcy zobaczył zakrwawionego jeża. Jak się okazała zwierzę miło wydłubane oczy, w jednym oczodole tkwiła zapałka. Sytuacja miała mieć miejsce na nieużytkach znajdujących się w okolicach Zamościa.

- Apelujemy do wszystkich, którzy mogliby pomóc w odnalezieniu sprawców, do wszystkich którzy posiadają wiedzę na temat okoliczności związanych z tą sprawą i prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Zamościu pod numerem telefonu 84 677-14-22 (od 7.30 do 15.30) lub całodobowo: 84 677-14-17 lub 84 677-14-62. Wszelkie informacje można przekazywać także drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Przyłączamy się do policyjnego apelu i prosimy wszystkich, którzy mają wiedzę na temat tego zajścia o kontakt z policją.

Znęcanie nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 5 lat.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl