Logo
Wydrukuj tę stronę

Ziobro w Zamościu. Poparł Romanowskiego

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Minister Sprawiedliwości, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro gościł w środę w Zamościu. Powodem wizyty było ogłoszenie decyzji o budowie w tym mieście centrum utrzymania informatycznych systemów sądowych. Na briefingu prasowym w ratuszu Zbigniew Ziobro udzielił poparcia kandydującemu do Sejmu RP z listy PiS w okręgu nr 7 (Chełm) wiceministrowi sprawiedliwości Marcinowi Romanowskiemu.

Centrum utrzymania informatycznych systemów sądowych w Zamościu zajmie się monitorowaniem i wspieraniem funkcjonowania Systemu Elektronicznych Ksiąg Wieczystych, Krajowego Rejestru Sądowego, Krajowego Rejestru Karnego, Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, Krajowego Rejestru Zadłużonych, a także innych usług cyfrowych w sądach.

Centrum docelowo będzie odpowiedzialne za obsługę blisko miliona użytkowników systemów i rejestrów sądowych.

Lider Solidarnej Polski zwrócił uwagę na wagę takich inwestycji dla poprawy funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Nie krył słów uznania dla swego zastępcy, oficjalnie ogłaszając, że udziela mu swego poparcia w wyborach do parlamentu.

- Ten piękny region zasługuje na uznanie i dobrą opinię – wskazał Romanowski. Zapewnił o swojej otwartości na potrzeby mieszkańców Lubelszczyzny, zobowiązał się m.in. do otwarcia biura poselskiego w Biłgoraju. Zwracał uwagę, że chce „słuchać mieszkańców” i dobrze zabiegać o ich interesy. Ma temu służyć jego program – „siódemka Romanowskiego” – nawiązujący przez cyfrę do jego miejsca na liście (7.) i okręgu (także 7.).


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl