Logo
Wydrukuj tę stronę

Drogowa sztafeta pokoleń w zamojskim WORD

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu zaprasza kierowców seniorów, kandydatów na kierowców, rodziców, dzieci i młodzież oraz wszystkich innych użytkowników dróg zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa na drodze do udziału w drogowej sztafecie pokoleń. Wydarzenie odbędzie się 21 września.

W programie m.in:
I. „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” - ruszamy  z warsztatami w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zamościu
W ramach cyklu rocznego - spotkania seniorów ze specjalistami w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, które  odbędą się w 94 miejscowościach na terenie całej Polski.

Celem  tegorocznej akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, oraz jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania samochodem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy.

II. Wydarzenia towarzyszące –
Spotkania konsultacyjno - szkoleniowe z instruktorami nauki jazdy z powiatów : biłgorajskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego ,krasnostawskiego i zamojskiego.

III. Konkursy z nagrodami :
Jazda na trolejach
Przejazd wyznaczoną trasą z umieszczoną piłką – test Stewarta.
Rozwiązywanie testów - próbny egzamin teoretyczny Miasteczko Ruchu Drogowego – Nauka Przez Zabawę

IV. Inne atrakcje
Możliwość korzystania z placu manewrowego pojazdami WORD pod nadzorem egzaminatora Pokaz egzaminacyjnego samochodu ciężarowego DAF Symulator dachowania i zderzeń

Wydarzenie odbędzie się 21 września 2019 (sobota) w godz.9.00-13.00 ul. Jana Kilińskiego 84 E w Zamościu.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl