Potrącenie pieszej na ul. Powiatowej

foto: Policja foto: Policja

77-latka przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych została potracona przez kierującą Oplem. Piesza z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Do wypadku doszło w piątek przed południem na ul. Powiatowej w Zamościu.

- Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 77-letnia mieszkanka Zamościa przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych została potrącona przez samochód osobowy m. Opel, za kierownicą którego siedziała 39-letnia mieszkanka gm. Skierbieszów. Do potrącenia 77-latki doszło prawdopodobnie, kiedy piesza znajdowała się tuż przy osi jezdni. Natomiast kierująca oplem zauważyła pieszą zbyt późno i pomimo hamowania i podjętej próby ominięcia nie udało się uniknąć zderzenia. 77-latkę załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że obie uczestniczki wypadku, zarówno kierująca oplem, jak i piesza były trzeźwe - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze. - Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę musimy skupić się na tym co dzieje się na drodze. Poza koncentracją uwagi niezwykle ważnym elementem zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest również odpowiednia prędkość, dostosowana do panujących warunków i naszych umiejętności. Prędkość która pozwoli nam na to, że w przypadku wystąpienia zagrożenia zdążymy bezpiecznie zareagować - przypomina rzeczniczka.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us