Reklama
Reklama

Zamość: Granat w pokoju hotelowym. Ewakuowano gości

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Goście i personel jednego z zamojskich hoteli zostali ewakuowani po tym, jak w pokoju odnaleziony został nieprzytomny 23-latek oraz przedmiot przypominający granat. Służby ratunkowe przywróciły funkcje życiowe mężczyźnie. Odnalezionym przedmiotem, który okazał się granatem ćwiczebnym zajęli się policyjni pirotechnicy.

- W sobotę przed południem dyżurny zamojskiej Policji został powiadomiony o nieprzytomnym mężczyźnie, którego personel jednego z zamojskich hoteli odnalazł w wynajmowanym pokoju. Natychmiast w hotelu zjawiły się służby ratunkowe, które udzieliły mężczyźnie pomocy medycznej. Reanimacja powiodła się, poszkodowany odzyskał przytomność i został przewieziony do szpitala. Jak się okazało odnalezionym w pokoju mężczyzną był 23-letni mieszkaniec Zamościa. Policjanci wykonujący czynności procesowe w pokoju, w którym przebywał 23-latek odnaleźli przedmiot wyglądem przypominający uzbrojony granat. Z uwagi na mogące wystąpić realne zagrożenie dla gości i personelu hotelowego podjęto decyzję o ewakuacji. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Powiadomiono policyjnych pirotechników, służby ratunkowe zabezpieczyły teren przed dostępem do niego osób postronnych. Odnaleziony przedmiot okazał się granatem ćwiczebnym, który nie jest niebezpieczny. Ewakuowani mogli wrócić do hotelu. Ponadto okazało się, że 23-latek w miejscu zamieszkania posiadał broń gazową oraz amunicję, nie mając do tego stosownych zezwoleń.

Policjanci ustalają szczegóły zdarzenia.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us