Reklama
Reklama

Wicepremier Jacek Sasin z wizytą w Zamościu

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

Podczas dzisiejszej (12.07.) wizyty rozmawiał z prezydentem miasta Andrzejem Wnukiem m.in. o współpracy rządu z samorządem, planowanych inwestycjach, obejrzał jak postępują prace przy rewitalizacji największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce.

Zdaniem wicepremiera, Zamość jako miasto niezwykłe wymaga szczególnego zainteresowania i wsparcia rządu:
- "Zamość to nasza wizytówka, perła całej Polski, miasto wpisane na Listę Unesco jako świadek swoich czasów. Cieszę się, że jeden z zabytków, który dotąd nie był przywrócony do dawnej świetności, a udało się na to pozyskać środki, teraz to piękno odzyskuje” - mówił wicepremier Jacek Sasin podczas wizyty w remontowanej świątyni.

Dodał również, że są jeszcze obiekty, które muszą odzyskać swój dawny blask- mowa np. o dawnym pałacu Zamoyskich, który wymaga nie tylko inwestycji, ale i pewnego pomysłu, by stać się kolejną atrakcją Zamościa. Wicepremier zapewnił, że miasto może liczyć na wsparcie rządu i władz centralnych, a władze lokalne nie zostaną same z tak wielkim zadaniem, jakim jest przywrócenie pełnego blasku Zamościa.

- „Rozmawialiśmy nie tylko o rewitalizacji, ale też o wielu ważnych dla nas inwestycjach, na przykład o biurowcu kategorii A, którego budowę planuje w Zamościu Polski Fundusz Rozwoju za pośrednictwem Agencji Rozwoju Przemysłu. Nie udałoby się to bez wsparcia rządu, za co serdecznie dziękujemy- powiedział prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Podczas pobytu w Zamościu wicepremier Jacek Sasin zwiedził zamojską katedrę, przy której trwa remont zabytkowej Infułatki.

2 komentarzy

  • eRPe
    eRPe piątek, 12 lipiec 2019 20:42 Link do komentarza

    Po budowie to się chyba w kaskach chodzi i żółtych kamizelkach dojna zmiano.

  • Zamościak
    Zamościak sobota, 13 lipiec 2019 12:38 Link do komentarza

    Dupa boli rafałku ?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us