Reklama

Zatrzymany za handel podróbkami na giełdzie

foto: Policja foto: Policja

Zarzuty wprowadzania do obrotu odzieży z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi usłyszy 33-letni obywatel Bułgarii, który nielegalny towar oferował do sprzedaży na giełdzie w miejscowości Mokre. Policjanci oraz funkcjonariusze urzędu celno skarbowego zabezpieczyli łącznie ponad 1600 sztuk podrobionych butów, odzieży i perfum. Właściciel nielegalnego towaru został zatrzymany w policyjnym areszcie. Grozi mu nawet 2 lata kary pozbawienia wolności.

- Wczoraj policjanci z Zamościa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami urzędu celno-skarbowego na terenie giełdy towarowej w miejscowości Mokre przeprowadzili działania wymierzone w nieuczciwych sprzedawców oferujących do sprzedaży towar z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. W czasie działań mundurowi ujawnili stoisko, na którym do sprzedaży oferowane były podrobione artykuły. Zabezpieczyli łącznie ponad 1600 sztuk bluz, koszulek, spodenek, spodni, legginsów, skarpetek, czapek i butów oraz perfum, na których umieszczone były podrobione znaki towarowe wiodących marek odzieżowych - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej jednostki policji. - Nielegalny asortyment oferował do sprzedaży 33-letni obywatel Bułgarii. Został zatrzymany i wraz z zabezpieczonym towarem przewieziony do komendy celem wykonania dalszych czynności procesowych.

Niebawem mężczyzna usłyszy zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie miał prawa używać. Prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us