Reklama
Reklama

MCPR się zmienia

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu realizuje projekt pn. „Dobra organizacja szansą na lepszą jakość”. Celem głównym projektu jest wdrożenie usprawnień organizacyjnych polegających na oddzieleniu pracy administracyjnej od pracy socjalnej i usług socjalnych.

Realizacja projektu odbywa się w oparciu o „Zasady wdrażania usprawnień organizacyjnych w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej” oraz „Model realizacji usług o określonym standardzie w mieście na prawach powiatu”.

Od dnia 01.06.2019 r. w Dziale Pomocy Środowiskowej w MCPR zostaną wyodrębnione:
Zespół do spraw pierwszego kontaktu – pokój nr 5 w MCPR (trzech pracowników socjalnych),
Zespół do spraw pracy socjalnej – pokój nr 8 i 16 (czterech pracowników socjalnych),
Podzespół do spraw usług – pokój nr 16 (dwóch pracowników socjalnych),
Zespół do spraw świadczeń – pokój nr 1,2, 2a, 3, 4 (dwudziestu pracowników socjalnych).

Wszystkie wnioski o udzielenie pomocy oraz zgłoszenia (osobiste i telefoniczne) z zakresu świadczeń pomocy społecznej będą przyjmowane przez trzech pracowników socjalnych w zespole do spraw pierwszego kontaktu w godzinach pracy MCPR, tj.
7.30 – 15.30: poniedziałek, środa, czwartek,
8.00 - 16.30 we wtorek,
7.30 – 15.00 w piątek.

Zarejestrowane wnioski o udzielenie pomocy będą przekazywane do rozpatrzenia pracownikom socjalnym w zespole do spraw świadczeń, którzy będą przeprowadzać wywiady środowiskowe, dokonywać oceny sytuacji osób i rodzin oraz wnioskować świadczenia w oparciu o ustawę o pomocy społecznej.

Osoby, którym zostaną przyznane decyzją administracyjną świadczenia z zakresu pomocy społecznej, będą zobowiązane do niezwłocznego odbioru decyzji u pracowników socjalnych w zespole do spraw pierwszego kontaktu.

Praca socjalna na rzecz osób i rodzin wymagających tej formy wsparcia będzie świadczona przez pracowników socjalnych Zespołu do spraw pracy socjalnej.

Sprawy dotyczące skierowań do placówek instytucjonalnych (np. dom pomocy społecznej, środowiskowy dom samopomocy, pomoc w kompletowaniu dokumentów do zakładu opiekuńczo-leczniczego) będą rozpatrywane przez pracowników socjalnych z podzespołu do spraw usług.

Wykaz pracowników socjalnych obsługujących mieszkańców poszczególnych ulic Zamościa oraz szczegółowe informacje dot. reorganizacji w Dziale Pomocy Środowiskowej zostaną zamieszczone na stronie internetowej MCPR w Zamościu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us