Reklama

PiS wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego. W naszym okręgu zdecydowanie

Beata Mazurek zdobyła największą liczbę głosów w naszym okręgu, foto: archiwum Beata Mazurek zdobyła największą liczbę głosów w naszym okręgu, foto: archiwum

KW Prawo i Sprawiedliwość zdobył największą liczbę głosów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W skali kraju 45,56%, w okręgu nr 8 (Lublin) aż 58,96%.

Największą liczbę głosów w okręgu nr 8 zdobyła Beata Mazurek z PiS (na zdjęciu). Na obecną wicemarszałek Sejmu zagłosowało 204 468 osób. Drugi wynik osiągnęła także kandydatka Prawa i Sprawiedliwości, poseł Elżbieta Kruk. Zagłosowało na nią 163 936 wyborców. Trzeci wynik odnotował Krzysztof Hetman z Koalicji Obywatelskiej, zagłosowało na niego 105 839 osób.

Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza, w skali kraju wyniki wyborów są następujące: PiS - 45,56%, Koalicja Europejska - 38,30%, Wiosna - 6,04%, Konfederacja - 4,55%, Kukiz'15 - 3,70%, Lewica Razem - 1,24%. Oznacza to, że mandaty w Parlamencie Europejskim uzyskają tylko trzy komitety - PiS, Koalicja Europejska i Wiosna. Pozostałe komitety nie przekroczyły progu wyborczego.

Z danych PKW wynika, że frekwencja wyniosła 45,61% procent.

7 komentarzy

 • DLA ZAMOŚCIA!
  DLA ZAMOŚCIA! poniedziałek, 27 maj 2019 09:18 Link do komentarza

  Ludzie się różnią, mają różne poglądy. Powinniśmy być wyrozumiali i tolerancyjni, ale jak można głosować na panią "potrafię dobrze pracować, potrafię cośtam-cośtam" oraz koleżankę "ponad podziami" vel "miłośniczkę blondynek".

 • ot tyle
  ot tyle poniedziałek, 27 maj 2019 12:33 Link do komentarza

  jak można głosować na partię/koalicję/układ, który ma hasło: "Chuj z Polską wschodnią" ?

 • dojna zmiana
  dojna zmiana poniedziałek, 27 maj 2019 19:41 Link do komentarza

  do ot tyle.

  A jak można glosować na partię dzielącą Polaków na lepszy i gorszy sort?? Na partię, która szasta pieniędzmi podatników (w większości gorszego sortu), tylko po to żeby utrzymać się przy korycie??

 • Aż tyle!
  Aż tyle! poniedziałek, 27 maj 2019 20:43 Link do komentarza

  "PiS zdeklasował pozostałe komitety wśród osób z wykształceniem podstawowym, pobił tu KE ponad dwukrotnie – 70 proc. do 17,5. Ponad dwukrotną przewagę PiS m także wśród osób z wykształceniem zawodowym.

  W obydwu tych grupach żadna inna partia nie przekroczyła progu. PiS wygrywa także wśród osób ze średnim wykształceniem, ale z dużo mniejszą przewagą – 43 do 38 proc. 6-7 proc. mają Wiosna i Konfederacja. W grupie najlepiej wykształconych z prawie dwukrotną przewagą nad PiS wygrywa KE. Wysoki wynik ma też Wiosna (9 proc.) i Konfederacja (7 proc.)."
  - źródło: https://oko.press/pis-z-ogromna-przewaga-na-wsi-i-wsrod-najslabiej-wyksztalconych-ke-wygrywa-wsrod-30-i-40-latkow/

  A teraz pomyślmy czy chcielibyśmy aby to ludzie z wykształceniem podstawowym i gimnazjalnym, a maksymalnie zawodowym byli odpowiedzialni za losy kraju w każdym jego aspekcie? Chcielibyśmy żeby zarządzali, leczyli, ustanawiali prawo, egzekwowali je? Żeby uczyli nasze dzieci, strzegli naszego bezpieczeństwa, zarządzali naszymi finansami?
  To dlaczego tyle osób cieszy się z wyników wyborów? Chcemy, żeby ludzie niewykształceni, albo słabo wykształceni decydowali o przyszłości naszego kraju? A tak się właśnie stało!

 • no tyle
  no tyle wtorek, 28 maj 2019 09:01 Link do komentarza

  demokracja to tak ustrój że większość decyduje o całości, musisz się z tym pogodzić, poza tym, nie tworzyłbym kolejnych podziałów na wykształconych i niewykształconych, bo bardzo często wykształcenie nie idzie to w parze z inteligencją :(

 • NIE DLA PIS!
  NIE DLA PIS! wtorek, 28 maj 2019 11:42 Link do komentarza

  Frekwencja 45%, z czego PIS zgarnął połowę, a więc mniej niż 25% zadecydowało o 100%. Stąd, to jednak nie zawsze większość decyduje za wszystkich, prawda?

 • ot tyle
  ot tyle czwartek, 30 maj 2019 11:14 Link do komentarza

  więzienia i areszty - tylko PO

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us