Logo
Wydrukuj tę stronę

Kozacy pod Zamościem. W sobotę szturm [ZDJĘCIA]

Dzisiaj odbył się przemarsz wszystkich grup rekonsrukcyjnych ulicami Starego Miasta, fot. Paweł Nowak Dzisiaj odbył się przemarsz wszystkich grup rekonsrukcyjnych ulicami Starego Miasta, fot. Paweł Nowak

Oddziały Chmielnickiego dotarły pod Zamość. Dzisiaj odbył się przemarsz wszystkich grup rekonstrukcyjnych ulicami Starego Miasta i pokazy wojennej sztuki kozackiej na przedpolu Twierdzy. Jutro wojska będą szturmować Zamość.

Oficjalne otwarcie twierdzy odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 na Rynku Wielkim w Zamościu. W programie są dwie bitwy: dzienna na przedpolu Twierdzy (Planty) z udziałem jazdy konnej o godz. 16.00 i bitwa nocna z udziałem wojsk Chmielnickiego w tym spalenie mostu na Plantach o godz.21.00.

W niedzielę 28 maja o godz. 11.00 odbędzie się przekazanie okupu Chmielnickiemu, wymiana zakładników i o godz. 12.00 uroczysty wjazd do miasta Jana Sobiepana Zamoyskiego i Jeremiego Wiśniowieckiego na Rynku Wielkim w Zamościu.

Zdjęcia z dzisiejszego przemarszu publikujemy w poniżej (fot. Paweł Nowak).


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl