Reklama

Kozacy pod Zamościem. W sobotę szturm [ZDJĘCIA]

Dzisiaj odbył się przemarsz wszystkich grup rekonsrukcyjnych ulicami Starego Miasta, fot. Paweł Nowak Dzisiaj odbył się przemarsz wszystkich grup rekonsrukcyjnych ulicami Starego Miasta, fot. Paweł Nowak

Oddziały Chmielnickiego dotarły pod Zamość. Dzisiaj odbył się przemarsz wszystkich grup rekonstrukcyjnych ulicami Starego Miasta i pokazy wojennej sztuki kozackiej na przedpolu Twierdzy. Jutro wojska będą szturmować Zamość.

Oficjalne otwarcie twierdzy odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 na Rynku Wielkim w Zamościu. W programie są dwie bitwy: dzienna na przedpolu Twierdzy (Planty) z udziałem jazdy konnej o godz. 16.00 i bitwa nocna z udziałem wojsk Chmielnickiego w tym spalenie mostu na Plantach o godz.21.00.

W niedzielę 28 maja o godz. 11.00 odbędzie się przekazanie okupu Chmielnickiemu, wymiana zakładników i o godz. 12.00 uroczysty wjazd do miasta Jana Sobiepana Zamoyskiego i Jeremiego Wiśniowieckiego na Rynku Wielkim w Zamościu.

Zdjęcia z dzisiejszego przemarszu publikujemy w poniżej (fot. Paweł Nowak).

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us