Reklama
Reklama

Zobacz jak wyglądał ostatni pierwszomajowy pochód w Zamościu [WIDEO]

foto: Archiwum Państwowe w Zamościu foto: Archiwum Państwowe w Zamościu

1 maja obchodzone jest Międzynarodowe Święto Pracy. To dzień ustawowo wolny od pracy, upamiętniający strajk robotników w Chicago w 1886 roku. Dla osób starszych 1 maja kojarzy się pochodami pierwszomajowymi. Publikujemy film jak wyglądał ostatni taki pochód w Zamościu, w 1988 r.

Kilkanaście tysięcy mieszkańców Zamościa przemaszerowało przed trybuną ustawioną przy ówczesnej jeszcze ul. Lubelskiej (ob. Piłsudskiego), przed Domem Towarowym "Hetman". Film udostępniło Archiwum Państwowe w Zamościu. Autorem zdjęć jest Adolf Seweryn.

 

Media1 komentarz

  • ^_^
    ^_^ środa, 01 maj 2019 14:20 Link do komentarza

    ogladalem go juz kiedys na youtubie, nie wiem czy na tym samym kanale czy innym szukalem siebie ale nie znalazlem, pewnie juz mi sie znudzilo i jakies bajki ogladalem w tv, tylko kolegów mojego ojca i kolezanki mojej mamy z pracy widze na filmie :)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us