Logo
Wydrukuj tę stronę

Jechali zbyt szybko, stracili uprawnienia

foto: Policja foto: Policja

Kolejni kierowcy, którzy w terenie zabudowanym poruszali się z prędkością powyżej 100 km/h na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania. Z największą prędkością – 133 km/h jechał 37-latek zatrzymany do kontroli w m. Sitaniec.

- Z powodu zbyt szybkiej jazdy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali w ostatnim czasie uprawnienia pięciu kierującym. W m. Sitaniec mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 37-latka z Zamościa, który kierował pojazdem m. Citroen. Powodem byłą prędkość, z jaką się poruszał zmierzona przez policyjny radar, tj. 133 km/h. Z niewiele mniejszą prędkością, bo 111 km/h poruszał się 27-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego kierujący samochodem m. Saab. Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej na ul. Legionów. Powyżej 100 km/h na liczniku mieli również dwaj kierowcy skontrolowani w m. Gorajec Zastawie. Jeden z nich, 43-latek z gm. Sułów kierował BMW, natomiast drugi – 25-letni mieszkaniec Janowa Lubelskiego siedział za kierownicą opla. Przepisy dotyczące ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym naruszył również kierujący motocyklem m. Suzuki 19-latek z Zamościa. Przez m. Żdanów jechał z prędkością o 55 km/h większą niż zezwalają na to przepisy - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Miłośnikom szybkiej jazdy mundurowi zatrzymali uprawnienia. Wydana przez starostę decyzja zabroni im siadania za kierownicę przez najbliższe trzy miesiące. Kierowcy za popełnione wykroczenia otrzymali również mandaty i punkty karne - dodaje.

Policja kolejny raz apeluje o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl