Reklama

Konferencja miast UNESCO odbędzie się w Zamościu [WIDEO]

foto: materiał redakcyjny foto: materiał redakcyjny

Pierwsza odbyła się we włoskim mieście Urbino, kolejne w Stambule i we Florencji, a najbliższa odbędzie się w Zamościu. Mowa o międzynarodowej konferencji dotyczącej historycznego dziedzictwa miast UNESCO. Organizuje ją Rotary Club Zamość Ordynacki.

Wydarzenie ph. "Synergia w Architekturze. Poszanowanie Dziedzictwa UNESCO" odbędzie się 27 kwietnia. Organizatorzy spodziewają się uczestników pochodzących z wpisanych na listę UNESCO miast zachodniej i wschodniej Europy, także z naszego miasta i kraju. Będą to między innymi przedstawiciele Bułgarii, Francji, Włoch, Litwy, Ukrainy także Izraela, Stanów Zjednoczonych i oczywiście Polski. Prelegenci to będą osoby związane z polskimi oddziałami UNESCO czy ICOMOS oraz wyższymi uczelniami. 

Konferencja ma na celu przybliżanie wiedzy o różnorakich aspektach życia w miastach zabytkowych, przykładowo o ich zabytkowej architekturze i urbanistyce, rewitalizacji i konserwacji, o zrównoważonym rozwoju części zabytkowych i sąsiednich, o zjawiskach socjologicznych, a wszystko z intencją poszanowania dziedzictwa kultury europejskiej. Jest przeznaczona nie tylko dla osób związanych zawodowo z problematyką miast zabytkowych ale też dla mieszkańców i władz takich miejscowości.

Poniżej wideo z konferencji prasowej dot. wydarzenia.

Media

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us