Reklama

Zamość: 23-latek pobił taksówkarza

foto: Policja foto: Policja

23-letni mieszkaniec gm. Zamość odpowie za usiłowanie rozboju na zamojskim taksówkarzu. Młodzieniec wsiadając do auta próbował narzucić kierowcy swój sposób rozliczenia za kurs. Kiedy ten odmówił, 23-latek uderzył mężczyznę kilkukrotnie w głowę. Próbował mu zabrać jego saszetkę z pieniędzmi.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę pod jednym z zamojskich klubów.

- 23-letni mieszkaniec gm. Zamość wsiadł do stojącej nieopodal taksówki i zamówił kurs do pobliskiej miejscowości. Zanim jednak kierowca ruszył, między nim a klientem doszło do dyskusji. 23-latek próbował narzucić taksówkarzowi sposób rozliczenia za kurs. Kiedy ten nie przystał na propozycję, klient zaatakował go uderzając kilkukrotnie w głowę oraz próbował wyrwać mu saszetkę z pieniędzmi. Zdecydowana postawa kierowcy taxi zapobiegła kradzieży gotówki. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Powiadomieni o zdarzeniu policjanci w niedalekiej odległości od miejsca zdarzenia zatrzymali napastnika. 23-latek pod zarzutem usiłowania rozboju trafił do policyjnego aresztu. Był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Dziś zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty - dodaje. 

Zgodnie z kodeksem karnym usiłowanie rozboju to przestępstwo za które grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us