Logo
Wydrukuj tę stronę

Będą rozdawać jajka. Akcja ma zachęcić mężczyzn do badania jąder

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Happening "Świąteczny Koszyk Zdrowia" odbędzie się podczas dorocznego Kiermaszu Wielkanocnego, 14 kwietnia na Rynku Wielkim w Zamościu. Wydarzenie organizowane w ramach projektu "O raku bez strachu" jest częścią ogólnopolskiej kampanii "Odważni Wygrywają".

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi młodych mężczyzn na dbałość o swoje zdrowie i działania profilaktyczne z tym związane. Wolontariusze ze Stowarzyszenia "Drukarnia Wyobraźni", Liceum Plastycznego w Zamościu oraz grupa zamojskich motocyklistów będą zachęcać mężczyzn do odwagi – odwagi zmierzenia się z tematem raka jądra. W sposób niekonwencjonalny zachęcać będą do dbania o męskie narządy płciowe, traktując temat z humorem, poprzez rozdawanie jajek. Nie strasząc, przełamywać będą tabu związane z nowotworem jąder, nakłaniać mężczyzn do regularnych badań i kontrolowania swojego zdrowia.

Obdarowani uczestnicy akcji będą musieli zapoznać się z dekalogiem odważnych i uwierzytelnić to swoim podpisem.

Projekt "O raku bez strachu", jest współfinansowany z budżetu Miasta Zamość i Spółdzielnię Mieszkaniową im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Akcja rozpocznie się o godzinie 10.00, potrwa do 13.00.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl