Reklama

Ukraińscy lekarze z wizytą w Zamościu

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

Lekarze z Ukrainy odwiedzili Zamojski Szpital Niepubliczny. Byli to członkowie stowarzyszenia Lekarzy Polskiego Pochodzenia na Wołyniu.

Do Zamościa przyjechało czterech głównych konsultantów wojewódzkich z dziedziny otolaryngologii, ortopedii, chirurgii szczęki i ginekologii - ordynatorów w Wołyńskim Wojewódzkim Szpitalu, a także lekarze różnych specjalności (m.in. : ortopeda traumatolog, pediatra, kardiolog, urolog, neurolog, psychiatra) z Łucka i Równego, razem 25 osób.

Prezesem organizacji jest dr Sergiusz Prokopiuk. Lekarze rozmawiali z prezesem ZSN Mariuszem Paszko i dyrektorem ds. lecznictwa lek. med. Tomaszem Anasiewiczem m.in.: o możliwości nawiązania współpracy na przykład poprzez organizację krótkich wizyt lub staży, o sytuacji w polskiej i ukraińskiej służbie zdrowia, wymieniano doświadczenia w opiece nad pacjentem i kształceniu lekarzy.

Jak informuje na swojej stronie internetowej stowarzyszenie, jest to międzydyscyplinarne, dobrowolne zrzeszenie lekarzy posiadającym status organizacji pożytku publicznego. Organizacja popiera pragnienia lekarzy pragnącymi wykazać się w swej pracy wysokimi kwalifikacjami zawodowymi i nienaganną etyką, głównym więc celem Wołyńskiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskiego Pochodzenia jest ciągłe kształcenie lekarzy. Siedziba organizacji znajduje się w Łucku.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us