Logo
Wydrukuj tę stronę

Otyłości mówię NIE! Wyróżniony

foto: archiwum foto: archiwum

Wykłady o zdrowym żywieniu i depresji, konsultacje kosmetyczne, ćwiczenia, warsztaty zumby, czy zbiórka krwi - to główne punkty wydarzenia organizowanego przez Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu, w ramach zbliżającego się Światowego Dnia Zdrowia. Portal ezamosc.pl patronuje wydarzeniu medialnie. 

- Współczesna cywilizacja w szybszym tempie przyczynia się do zachorowań, niż jest w stanie nadążyć za ich leczeniem. Popyt na świadczenia medyczne przewyższa znacznie możliwość ich sfinansowania. Dlatego istotne są kwestie zdrowia publicznego, świadomości pacjentów i ich aktywnego udziału w systemie ochrony zdrowia. W koncepcji Marca Lalonde’a, byłego ministra zdrowia i opieki społecznej rządu kanadyjskiego, mówiącej o tym, że zdrowie zależy od wielu czynników, czyli tzw. obszarów zdrowia, największy wpływ na zdrowie społeczeństwa ma styl życia – ponad 50%, 20% zależy od wpływu środowiska, 15% od czynników genetycznych, a tylko 10% zależy od systemu opieki zdrowotnej - wyjaśnia Stanisław Jaślikowski, dyrektor zamojskiego Sanepidu. - Zdrowie jest fundamentalną wartością każdego człowieka. Ważną rolę w jego utrzymaniu odgrywa świadomość i wiedza ludzi na temat czynników umacniających zdrowie i niszczących je oraz wyrabianie postaw prozdrowotnych od najmłodszych lat życia - dodaje.

Wydarzenie pod hasłem "Otyłości mówię NIE!" odbędzie w najbliższą środę w siedzibie Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu. Uczestnicy będą mogli oddać krew i zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. W programie znalazły się również wykłady o zdrowym żywieniu i depresji. Całość uzupełnią warsztaty ruchowe, konsultacje kosmetyczne oraz ćwiczenia z wykorzystaniem narko i alkogogli.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 3 kwietnia do Centrum Szkół Mundurowych przy ul. Sienkiewicza 22a. Początek o godzinie 9:00. Wydarzenie potrwa do 13.00.

 


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl