Logo
Wydrukuj tę stronę

Zamość: Cyrk ze zwierzętami. Zakazu nie będzie [SONDA]

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Przedstawiciele Stowarzyszenia "Zamość - nasz wspólny dom" napisali petycję do prezydenta Zamościa z prośbą o zaprzestanie udostępniania miejskich gruntów cyrkom, które wykorzystując do swoich przedstawień żywe zwierzęta. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że prezydent nie wyda takiego zakazu.

- Prezydent rozumie i popiera petycję Stowarzyszenia, sam również nie bywa w cyrku, ale sądy administracyjne uchylają zakazy wydawane przez samorządy dotyczące wpuszczania na swój teren cyrków wykorzystujących w pokazach zwierzęta. Sądy uznawały, że tego rodzaju zakazy naruszają zasadę swobody działalności gospodarczej. Może trzeba zastosować inne metody działania, na przykład przekonywać mieszkańców, by nie uczestniczyli w takich pokazach i nie kupowali biletów na występy cyrkowe z udziałem zwierząt - powiedziała nam Marta Lackorzyńska Szerafin, rzeczniczka prezydenta.

Dodajmy, że w najbliższy weekend do Zamościa ma przyjechać Kijowski Cyrk, który w swoim programie ma m.in. pokaz tresowanych zwierząt. Cyrkowy namiot ma stanąć na terenach miejskich przy parku. Zaplanowano dwa spektakle, po jednym w sobotę i niedzielę.

Dla naszych Czytelników uruchomiliśmy specjalną ankietę dotyczącą tego tematu. Od wczoraj za zakazem organizacji cyrku ze zwierzętami w Zamościu opowiedziało się 69 procent głosujących ( 214 osób), z kolei za występami zwierząt w cyrku głosowało 31 procent (96 osób). Zachęcamy Państwa do oddania głosu:


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl