Reklama
Reklama

Policjanci z wizytą u seniorów

foto: Policja foto: Policja

O tym jak nie dać się oszukać fałszywym wnuczkom, policjantom, czy też rzekomym przedstawicielom banków lub urzędów z seniorami rozmawiali policjanci z zamojskiej komendy. W związku z tym, że pogoda zachęca do spacerów oraz rowerowych wycieczek uczestnikom spotkania mundurowi przypomnieli również zasady bezpiecznego poruszania się jednośladem oraz przepisy dotyczące ruchu pieszych.

- Wczoraj w klubie seniora Wigor przy ul. Królowej Jadwigi dzielnicowi asp. Sebastian Lis i sierż. szt. Tomasz Gliwiński spotkali się z seniorami. Policjanci mówili o zasadach, jakimi należy się kierować, aby nie stać się ofiarą oszustów. Opisywali metody ich działania, apelując o rozsądek i ograniczone zaufanie. Przypomnieli, że policjanci nigdy nie proszą o pieniądze i nie informują o prowadzonych działaniach. Wspólnie ze słuchaczami opracowali zasady postępowania w sytuacji, kiedy nagle zadzwoni telefon i rozmówca wymyślając historie poprosi o „pożyczkę” pieniędzy lub poinformuje o konieczności przekazania danych dotyczących posiadanych oszczędności oraz numeru posiadanych kont bankowych. Słuchacze byli jednogłośni – w takich sytuacjach nie wolno przekazywać pieniędzy. Należy natomiast zweryfikować opowiadaną historię, a o swoich przypuszczeniach powiadomić Policję - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Na spotkaniu obecny był również policjant z zamojskiego ruch drogowego asp. szt. Marek Świszcz, który zaprezentował jak prawidłowo poruszać się po drodze nie stwarzając zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu.

 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us