Reklama
Reklama

Tacy sami

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Trzy uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu rozpoczęły walkę ze stereotypami i uprzedzeniami. Realizują projekt ph. "Tacy sami".

Zespół "Tacy sami" tworzą Daria Skowyra, Ewelina Kawa i Monika Samulak. Jak zgodnie twierdzą, chcą pokazać to, że mimo różnic w naszym wyglądzie czy charakterze jesteśmy tacy sami i mamy takie same szanse, aby odnieść sukces.

- To, że ktoś jest niepełnosprawny, ma tatuaże, czy kolorowe włosy nie znaczy, że jest w niższej warstwie społecznej i nic w życiu nie osiągnie. Problemem społecznym, który chcemy poruszyć to podporządkowywanie ludzi do poszczególnych kategorii, powszechne szufladkowanie osób ze względu na wygląd zewnętrzny. Problem dotyczy zdecydowanej większości lokalnej społeczności. Nie raz spotykamy się z podziałami wynikającymi z różnic. Udowodniono, że człowiek częściej dostrzega wady w nieznajomym niż zalety. My mamy za zadanie to zmienić. Bo przecież w każdym z nas jest cząstka dobra - wyjaśniają.

Autorki projektu przeprowadziły już sondy uliczne, w których pytali mieszkańców Zamościa co myślą o stereotypach. Przygotowały też kiermasz ciastek. Teraz planują kolejne działania.

- Chcemy zrealizować wykłady w zamojskich szkołach. Zaczynamy od naszego liceum, potem pójdziemy do innych szkół. Rozwieszamy już plakaty informujące o akcji, mamy też w planach zorganizować spotkanie z niepełnosprawnymi. Możliwe, że odbędzie się jeszcze jeden kiermasz ciastek - wylicza Monika Samulak.

Projekt realizowany jest w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii".

Poniżej wideo z przeprowadzonych sond ulicznych.

Media

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us