Reklama

Międzynarodowe debatowanie młodzieży w Zamościu

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Zamojskie Stowarzyszenie Heureka Generator jest w trakcie realizacji międzynarodowej wymiany młodzieży zatytułowanej „Talk, talk” (Mów, mów). Młodzi ludzie z Polski, Łotwy, Węgier i Czech spotkali się, żeby rozwijać kompetencje z zakresu autoprezentacji, krytycznego myślenia i wystąpień publicznych.

- Głównym celem tego projektu jest urozmaicenie edukacji młodzieży. Uczymy młodych ludzi jak występować przed grupą, jak skutecznie wyrażać i bronić własnych opinii na ważne, społeczne tematy. Uczymy też, jak podczas takich wystąpień radzić sobie ze stresem – mówi Andrzej Smyk, prezes Stowarzyszenia Heureka Generator.

Metodą stosowaną podczas zajęć jest debata, w tym też debata oxfordzka, która daje szansę na: pogłębienie wiedzy, rozwinięcie umiejętności współpracy w grupie, wzmocnienie pewności siebie, szlifowanie języka angielskiego na zaawansowanym poziomie oraz uczenia się krytycznego podejścia do tematu.

- W każdej debacie mamy drużynę wspierającą tezę i drużynę, która jest przeciw tezie. Staramy się znaleźć argumenty za i przeciw, bez względu na to jaka jest nasza prywatna opinia. Dzięki temu zyskujemy szeroką perspektywę każdego omawianego zagadnienia – opowiada Barbara Kwaśna, uczestniczka projektu.

Polską grupę na projekcie tworzą uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Zamościu i I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie. Szkoły te, to lokalni partnerzy Stowarzyszenia HEureka Generator, a takie partnerstwo pozwala uczniom na reprezentowanie HEureki w międzynarodowych projektach w Polsce i za granicą. Oprócz uczenia się i debatowania uczestnicy mają też czas na inne działania: integrację, wieczory kulturowe, zwiedzanie Zamościa i Krasnegostawu oraz spotkania z mieszkańcami tych miast. Projekt realizowany jest w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, sektor ‘Młodzież’.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us