Reklama
Reklama

Awaria sieci ciepłowniczej. Pytania o modernizację

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

W związku z ostatnią awarią sieci ciepłowniczej, prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk wystąpił do prezesa Veolii Wschód Sp. z o. o. Janusza Lewickiego z prośbą o przedstawienie szczegółowych informacji dotyczących funkcjonowania zabezpieczenia systemu ciepłowniczego Zamościa, ze wskazaniem słabych stron systemu.

Prezes Lewicki ma przygotować materiały dotyczące modernizacji sieci ciepłowniczej, które w ostatnich latach przeprowadziła Veolia, a także podać wysokość kosztów poniesionych przez spółkę (związanych z realizacją tych zadań). Konieczne jest również wskazanie działań, których w przyszłości miałaby się podjąć spółka, by nie dopuścić do powtórzenia sytuacji z 9 -13 lutego (czyli długotrwałej przerwie w funkcjonowaniu miejskiej sieci ciepłowniczej).

Dokładne wyjaśnienie przyczyn awarii jest bardzo ważne dla Miasta, zwłaszcza w kontekście zapewnień złożonych przez przedstawiciela spółki Veolia Wschód na posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (24 listopada 2016 r.). Stwierdził on wówczas, że sieć ciepłownicza w Zamościu pracuje w bezpiecznym systemie pierścieniowym i w każdej chwili istnieje możliwość zamknięcia uszkodzonej części sieci czy rejonu. Prezes Veolii został poproszony o przekazanie informacji do końca lutego.

4 komentarzy

 • zmarznięty
  zmarznięty czwartek, 14 luty 2019 18:39 Link do komentarza

  My mieszkańcy Zamościa zwracamy się z uprzejmą prośbą do pana prezydenta Wnuka
  ZŁÓŻ PAN DYMISJĘ I NIE UDAWAJ ŻE SIĘ PAN PRZEJMUJESZ LOSEM MIESZKAŃCÓW
  Odpowiednie działania można było podjąć dużo wcześniej. Teraz to już tylko gra dla mediów.

 • Mieszkaniec Zamościa
  Mieszkaniec Zamościa czwartek, 14 luty 2019 19:54 Link do komentarza

  O co ci rafałku chodzi ? ( .... ) sprzedał PEC, to do kogo masz pretensje.

 • Gorąco w głowy
  Gorąco w głowy piątek, 15 luty 2019 13:16 Link do komentarza

  a czemu wykropkowane? Umowę przedwstępną sprzedaży w 2002 roku zawarł Grzelaczyk, zaś udziały sprzedawała Stopczyńska, ostatnie w 2006 r.
  A do pana który chce dymisji prezydenta - jak ci linia napowietrzna walnie po burzy i nie masz prądu to też będziesz zwalniał prezydenta? A może sam postaraj się zabezpieczyć w alternatywne źródło ogrzewania? Miasto nie ma nic do Veoli, nie ma też nic do remontów. Nadzorującym przedsiębiorstwa z branży energetycznej jest Urząd Regulacji Energetyki.

 • ehe
  ehe sobota, 16 luty 2019 19:24 Link do komentarza

  wnuk niech lepiej odpowie na pytania w jakim celu w połowie lutego w całym mieście nadal świecą się świąteczne ozdoby na latarniach a Rynek Wielki wciąż szpecą 3 choinki i świecąca chatka bezdomnych. Klęska dobrobytu w dobie drożejącego prądu?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us