Reklama
Reklama

Sprawca śmiertelnego potrącenia zatrzymany

foto: Policja foto: Policja

Policjanci zatrzymali kierowcę, który śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia. Poszukiwania sprawcy trwały od niedzieli. Wczoraj nastąpił przełom w sprawie.

Do wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę, w Starym Zamościu. Przechodzącego przez jezdnię mężczyznę potrącił kierowca osobowego auta. Po zdarzeniu nie zatrzymał się i odjechał pozostawiając poszkodowanego bez pomocy. Potrąconego 36-latka, mieszkańca gm. Stary Zamość, znaleziono w niedzielę nad ranem, w rowie na poboczu drogi krajowej nr 17. Mężczyzna nie żył.

- Przez kilka godzin trwały oględziny miejsca, w którym odnalezione zostały zwłoki. Wszystkie czynności prowadzone były pod nadzorem prokuratury, uczestniczył w nich także biegły z zakresu ruchu drogowego. Na podstawie przeprowadzonych oględzin i pozostawionych śladów, wytypowano markę i kolor pojazdu uczestniczącego w wypadku - informuje Joanna Kopeć, z zamojskiej jednostki policji. - Równocześnie rozpoczęły się poszukiwania kierowcy. Policjanci docierali do osób, które mogły być świadkami zdarzenia, sprawdzali miejsca w których kamery monitoringu mogły zarejestrować odjeżdżający po wypadku pojazd. Komunikat o prowadzonych poszukiwaniach przekazano pozostałym jednostkom policji. Mundurowi zbierali i weryfikowali każdą informacje, które mogła doprowadzić nas do sprawcy wypadku. Wczoraj nastąpił przełom w sprawie. Dzięki ustaleniom policjantów z Posterunku Policji w Nieliszu wytypowano kierującego. Mężczyzna został zatrzymany, to 36-letni mieszkaniec gm. Stary Zamość. W garażu, mundurowi ujawnili i zabezpieczyli samochód z widocznymi śladami zdarzenia. Z ustaleń policjantów wynika, że uczestniczący w wypadku samochód, zakupiony został dzień przed tragicznym zdarzeniem.

36-latek przebywa w policyjnym areszcie. Dziś doprowadzony zostanie do prokuratury. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z jego miejsca grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us