Reklama
Reklama

Powstanie projekt rozbudowy DK-74 do Zamościa

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy drogi krajowej nr 74. Rozbudowa dotyczy blisko 14 kilometrowego odcinka pomiędzy Klemensowem i Zamościem.

Jak czytamy na stornie GDDKiA, zadaniem projektantów będzie opracowanie dokumentacji obejmującej dostosowanie konstrukcji nawierzchni drogi do obowiązujących standardów i obciążenia ruchem pojazdów o nacisku 11,5 t/oś. Droga po rozbudowie będzie miała skorygowane skrzyżowania, poprawione odwodnienie, zatoki autobusowe i chodniki. Projektanci m.in.: przeanalizują prognozy ruchu, przeprowadzą badania geologiczne, hydrogeologiczne i geotechniczne. Realizacja rozbudowy planowana jest na lata 2021-2023.

Będzie to kolejny etap działań związanych z modernizacją DK74 pomiędzy Janowem Lubelskim a przejściem granicznym w Zosinie. Obecnie trwają prace przy rozbudowie trasy pomiędzy Frampolem i Gorajcem (7,4 km). W opracowaniu jest również dokumentacja na korektę przebiegu w Janowie Lubelskim (8,9 km), Gorajcu (6,7 km) i Szczebrzeszynie (4 km), rozbudowy na odcinkach: Janów Lubelski – Frampol (11,7 km), Gorajec – Szczebrzeszyn (10,3 km), Zamość – Miączyn (7,3 km) i Jarosławiec – Miączyn (4,3 km). Toczy się przetarg na dokumentację dla odcinków: Horyszów – Hrubieszów (18,7 km) i Hrubieszów – Zosin (13,8 km).

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us